INVITATIONAL & CLUB RACE RESULTS 2017

February 17, 2017 - Invitational ( F - GS )

NAT17.5295 - SOD U14 & U16 Invitational ( Alpine Ski Club )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
10 18 BELLEMARE Emily 47.51 50.48 01:38.0
11 67 ELLWOOD Sophie 47.88 50.47 01:38.4
16 6 EGGERT Isabella 48.12 50.95 01:39.1
25 29 KNECHTEL Emma 48.82 51.68 01:40.5
28 2 BOMBEN Julia 48.22 52.55 01:40.8
999 24 BRERETON Sara 47.94 DNF

February 17, 2017 - Invitational ( M - GS )

NAT17.0297 - SOD U14 & U16 Invitational ( Alpine Ski Club )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
17 103 PRIBOJ Paiten 47.02 45.20 01:32.2
37 12 BELLEMARE Thomas 47.91 47.81 01:35.7
41 51 ILIC Lucas 48.75 47.58 01:36.3
46 81 EGGERT Constantin 48.88 48.21 01:37.1
53 110 CVETKOVIC Bogdan 49.75 49.64 01:39.4
56 100 TRUDEAU Liam 50.83 48.72 01:39.6
999 72 BLAKELEY Grant 45.44 DNF
999 107 CVETKOVIC Todor DNS DNS
999 111 MATSON Sam DNF 56.24

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0042 - U8 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 42 SOLETO Simon 51.33 54.24 51.33
2 5 GORGI Michael 56.10 54.99 54.99
3 14 SOUKUP Daniel 56.73 55.78 55.78
4 47 BAILEY Evan 1:00.41 1:01.98 1:00.41
5 15 SCHMALHOFE Elliott 1:01.09 1:01.41 1:01.09
6 20 SHANKMAN Solomon 1:02.82 1:03.70 1:02.82
7 19 KENOPIC Kyle 1:04.31 1:03.43 1:03.43
8 23 BOTELHO Philip 1:08.87 1:04.47 1:04.47
9 1 PERKINS Drake 1:05.94 1:04.72 1:04.72
10 18 FRANCIS Charlie 1:09.37 1:05.66 1:05.66
11 8 COLES Grayson 1:10.94 1:08.14 1:08.14
12 22 F H BUI Russell 1:10.91 1:10.61 1:10.61
13 9 TENSEN-STR Preston 1:12.59 1:14.59 1:12.59
14 21 PANTAZ Christopher DNS DNS DNS
15 48 BEYER Matthew DNS DNS DNS

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0043 - U8 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 51 Skye McKenzie 57.87 DSQ 57.87
2 16 Lilly Abols 1:10.64 1:04.00 1:04.00
3 6 Alexis Judycki 1:06.04 1:07.04 1:06.04
4 17 Maia Sophianopoulo 1:08.07 1:06.14 1:06.14
5 2 Alexandra Osmar 1:10.83 1:09.43 1:09.43
6 11 Rylin Macrae 1:10.52 1:12.20 1:10.52
7 10 Heidi Szlendak DSQ 1:12.18 1:12.18
8 12 Lily Gray 1:14.33 1:13.11 1:13.11
9 13 Emily De Luca 1:17.48 1:13.38 1:13.38
10 7 Tonia Pontillo 1:22.07 1:16.32 1:16.32
11 3 Juliette Lindsay DSQ 1:16.48 1:16.48

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0030 - U10 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 49 SCHMALHOFER Ethan 47.32 50.41 47.32
2 61 FESTA-BIANC Adrian 48.79 50.71 48.79
3 57 JIMENEZ Jack 50.68 51.74 50.68
4 25 HASLETT Robert 51.03 51.34 51.03
5 46 FRANCIS Ryan 52.06 53.85 52.06
6 58 BRETZLER Charlie 53.53 54.19 53.53
7 53 YIP Jackson 54.68 01:03.4 54.68
8 29 DIMAKOPOULOS James 56.15 56.00 56.00
9 55 NUGENT Jack 56.92 DSQ 56.92
10 50 MASTERTON Jamie 58.85 01:02.3 58.85
11 30 PERKINS Cole 01:00.8 01:00.8 01:00.8
12 35 BENNINGER Parker 01:01.3 01:04.5 01:01.3
13 27 ILEY Noah 01:02.8 01:01.8 01:01.8
14 41 DICIERO Matteo 01:02.9 01:06.4 01:02.9
15 44 VICKERY James 01:04.3 01:08.5 01:04.3
16 56 COHEN Rory 01:08.7 01:09.2 01:08.7

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0031 - U10 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 60 MOSHOIAN Sarah 46.77 50.07 46.77
2 33 SEIGNOUR Julia 49.62 49.03 49.03
3 52 HOOD Richelle 55.15 53.54 53.54
4 45 SOLETO Rachel 54.39 53.89 53.89
5 43 D'ANGICCO Alea 54.66 55.84 54.66
6 34 SZLENDAK Rachel 55.49 55.78 55.49
7 37 ARMSTRONG Sabina 56.69 01:00.5 56.69
8 38 JUDYCKI Madison 57.32 58.63 57.32
9 54 DRYSDALE Keira 58.78 01:00.2 58.78
10 26 WELDON Rachel 58.97 58.97 58.97
11 32 MEDVED Emma 59.52 59.31 59.31
12 28 YAROMICH Hazel 01:01.3 01:02.1 01:01.3
13 24 WELDON Katherine 01:05.9 01:01.7 01:01.7
14 39 MACRAE Elle 01:04.2 01:03.6 01:03.6
15 59 FASANO Regan DSQ 01:05.2 01:05.2
16 36 PONTILLO Hanna 01:13.0 01:06.1 01:06.1
17 4 JOLLIFFE Sydney 01:10.9 01:07.6 01:07.6
18 31 SCLATER Charlotte 01:11.6 01:10.3 01:10.3
19 40 BEATTIE Meghan DNS DNS

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0034 - U12 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 48 MERMINOD Anthony 39.67 40.42 01:20.1
2 31 HYLAND Tate 40.62 40.94 01:21.6
3 53 BROWN Andrew 42.15 42.71 01:24.9
4 47 MCKELLAR Iain 40.35 44.83 01:25.2
5 54 TRUDEAU Rhys 43.08 42.4 01:25.5
6 51 BOMBEN Joseph 42.54 44.56 01:27.1
7 49 SKAIN Nate 43.53 43.60 01:27.1
8 38 GIGLIOTTI Luke 43.18 43.95 01:27.1
9 52 SCLATER Henry 45.38 45.35 01:30.7
10 45 ALVAREZ Kendrick 45.44 45.99 01:31.4
11 36 GRUSZEWSKI Sam 46.97 45.28 01:32.3
12 55 KOSAR UE 40.74 51.67 01:32.4
13 41 QUINLAN Jose 46.56 46.01 01:32.6
14 37 SMITH Callum 45.63 47.67 01:33.3
15 33 ROTI Massimo 47.72 47.02 01:34.7
16 44 KOVACHEV Daniel 46.59 49.15 01:35.7
17 43 THOMPSON Hayden 47.49 48.48 01:36.0
18 34 SALHANI William 45.54 54.76 01:40.3
19 40 MCKELLAR Ross 49.69 50.66 01:40.3
20 35 KALYADIN Artur 54.58 53.32 01:47.9
21 32 TAYLOR Ben 40.81 01:07.6 01:48.4
22 46 RANDHAWA Jayden 01:02.0 01:00.2 02:02.2
23 42 BOTETHO Elliot 55.35 01:08.6 02:03.9
24 50 MOSHOIAN Matthew DNF
25 39 COPPOLA James DNS DNS

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0035 - U12 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 11 DINARDO Olivia 38.86 39.67 01:18.5
2 18 DIMKINA Kalina 39.77 40.31 01:20.1
3 27 WAYLAND Lauren 40.97 40.61 01:21.6
4 25 WAYLAND Ashely 42.40 40.84 01:23.2
5 16 PRIBOJ Emerson 41.45 42.44 01:23.9
6 29 ACTON Bridget 42.09 41.81 01:23.9
7 7 LANGFORD Genevieve 40.85 43.47 01:24.3
8 4 VELJOVIC Lara 42.53 43.20 01:25.7
9 8 STEINER Maia 42.93 43.34 01:26.3
10 28 MICK Bea 43.78 43.82 01:27.6
11 1 LETT Petra 43.79 44.15 01:27.9
12 21 LEUNG Nathalie 45.24 43.86 01:29.1
13 23 BULAU Zofia 44.97 45.31 01:30.3
14 13 DIAL Zoe 45.43 46.14 01:31.6
15 10 CIRILLO Lesley 46.85 47.57 01:34.4
16 2 GROUSE Alexandra 46.70 49.56 01:36.3
17 12 ANDERSON Charlotte 47.97 48.76 01:36.7
18 14 COLE Ryleigh 47.87 49.70 01:37.6
19 24 WILDING-DAVIE Kate 49.23 49.55 01:38.8
20 6 ANDERSON Rachael 48.57 50.43 01:39.0
21 17 TURNER Molly 48.13 50.99 01:39.1
22 19 SMITH Carley 48.25 51.11 01:39.4
23 5 HUNT Sarah 49.76 51.76 01:41.5
24 20 DRYSDALE Maia 52.35 53.89 01:46.2
25 9 SMEJKAL Emily 51.5 55.43 01:46.9
26 3 LINDSAY Georgia 52.91 54.82 01:47.7
27 30 WORBOY Jaime 53.03 55.31 01:48.3
28 26 MACKAY Charlotte DNS
29 22 MURDOCH Antonia DNS
30 15 CHISTODOULOU Kate DNS

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0036 - U12 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 73 BRETZLER Gareth 47.31 49.22 47.31
2 65 DIMAKOPOULOS Dean 51.90 53.10 51.90
3 63 YOON Nathan 53.25 56.61 53.25
4 67 DEANGELIS Luca 53.33 DSQ 53.33
5 69 SANTINI Marco 56.02 57.42 56.02
6 66 CORDINGLEY Jack 57.79 59.08 57.79
7 76 BOUDREAU Michael 59.57 01:00.3 59.57
8 68 DANIELL Malcolm 01:02.3 01:01.5 01:01.5
9 74 WELDON Matthew 01:06.8 01:12.5 01:06.8
10 71 BOSWELL Francis DNS
11 77 MCGROGAN Duff DNS

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0037 - U12 Saturday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 75 HO Valerie 49.04 51.56 49.04
2 78 DANIELL Olivia 49.17 49.42 49.17
3 70 VICKERY Julianna 51.67 53.78 51.67
4 72 STANLEY Lian 53.47 53.09 53.09
5 79 ABBASZADEH Ariana 54.95 56.61 54.95
6 64 FRUSTAGLIO Sarah 58.56 01:01.0 58.56
7 62 WHYTE Bella 01:05.6 01:06.1 01:05.6
8 80 HODDS Mikaela DNS

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0040 - U14 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 89 ROTI Diego 33.07 33.02 01:06.1
2 82 PRIBOJ Paiten 33.46 32.89 01:06.4
3 87 BELLEMARE Thomas 34.19 33.19 01:07.4
4 79 EGGERT Constantin 33.88 33.93 01:07.8
5 91 ILIC Lucas 34.21 33.65 01:07.9
6 84 COMPTA Brandon 35.05 34.9 01:10.0
7 92 MARSHALL Nathan 35.52 34.8 01:10.3
8 83 CVETKOVIC Bogdan 35.98 36.52 01:12.5
9 80 TRUDEAU Liam 35.7 37.35 01:13.0
10 95 ROUSE Jackson 37.5 36.99 01:14.5
11 93 GRUSZEWSKI Charlie 37.71 38.01 01:15.7
12 86 GORGI Adrian 38.03 37.76 01:15.8
13 88 DADYBURJ Cyrus 38.45 38.69 01:17.1
14 90 BROWN Nolan 39.06 38.32 01:17.4
15 85 SHAW Aiden 40.31 39.8 01:20.1
16 81 BUI Evan DNS
17 94 CVETKOVIC Todor DNS

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0041 - U14 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 65 SHADD Julie 33.67 33.22 01:06.9
2 61 KEHLBREIER Shelby 33.89 33.07 01:07.0
3 69 MACKAY Izzy 33.61 33.46 01:07.1
4 62 BOMBEN Jorgia 34.82 34.87 01:09.7
5 67 KOSSAK-S Alexandra 35.34 35.27 01:10.6
6 71 MICK Ella 36.17 35.34 01:11.5
7 74 ELLIS-SMI Catriona 36.28 35.89 01:12.2
8 66 ACTON Marley 36.02 36.28 01:12.3
9 70 CIRILLO Tiffany 36.63 36.11 01:12.7
10 73 DI BATTIST Michela 37.64 37.26 01:14.9
11 64 MUZZO Emma 38.45 38.95 01:17.4
12 68 SMITH Christine 41.18 40.39 01:21.6
13 75 JARC Frances 42.13 41.44 01:23.6
14 78 VAN DUYN Nikole 42.55 42.8 01:25.4
15 77 TAYLOR Sophia 44.12 45.05 01:29.2
16 76 JOHNSON Emilie 45.07 45.16 01:30.2
17 63 PERCHROVSK Kaitlyn 46.54 45.22 01:31.8
18 72 KUMMER Kaleigh DNS

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0048 - U16 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 128 KOVICH Liam 31.71 31.90 01:03.6
2 137 LEMON Fraser 31.57 32.21 01:03.8
3 132 BLAKELEY Grant 31.76 32.06 01:03.8
4 120 WIGINTON Jamie 32.53 31.72 01:04.3
5 123 SALHANI Benjamin 32.57 32.08 01:04.7
6 118 BULAU Kiefer 32.43 32.62 01:05.1
7 131 VAIDILA Galen 33.35 32.65 01:06.0
8 116 GRANT Damian 33.33 33.63 01:07.0
9 121 CARUSONE Elliot 33.31 33.92 01:07.2
10 130 GIGLIOTTI Cole 33.90 33.73 01:07.6
11 136 MILENCOFF Evan 34.86 33.49 01:08.3
12 126 PARENTE Aiden 34.68 33.94 01:08.6
13 125 CROZIER Jack 33.98 34.65 01:08.6
14 133 COLE Tyler 34.10 34.97 01:09.1
15 127 WALTERS Brock 34.10 35.02 01:09.1
16 134 GRASSL Johnny 36.50 35.98 01:12.5
17 124 EDWARDS Nathan 36.59 36.31 01:12.9
18 119 FAZZARI Stefano 36.96 36.67 01:13.6
19 135 MATSON Sam 41.15 41.38 01:22.5
20 138 INCH Andrew DNS

March 4, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0049 - U16 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 93 BELLEMARE Emily 31.62 31.83 01:03.5
2 94 SKAIN Avery 32.75 32.74 01:05.5
3 101 VILLENEUVE Paige 32.86 33.04 01:05.9
4 111 EGGERT Isabella 33.16 32.77 01:05.9
5 115 BRERETON Sara 33.19 33.25 01:06.4
6 97 ELLWOOD Sophie 33.32 33.26 01:06.6
7 108 WALLGREN Robyn 33.35 33.26 01:06.6
8 92 KEERY Heather 33.68 33.21 01:06.9
9 106 SAVARD Catherine 34.25 33.25 01:07.5
10 98 DINARDO Giulia 34.31 33.24 01:07.6
11 102 TERON Paige 34.53 34.25 01:08.8
12 100 BOMBEN Julia 34.36 34.83 01:09.2
13 107 FESTA-BIA Isabella 34.94 34.65 01:09.6
14 114 NOWITSKY Maeve 35.46 35.09 01:10.5
15 99 LING Siena 35.33 35.55 01:10.9
16 113 WROBLEWSKI Olivia 35.69 35.55 01:11.2
17 109 WHITHAM Savannah 35.85 35.48 01:11.3
18 95 SALHANI Emma 35.58 35.91 01:11.5
19 103 ASTON Mya 35.74 37.21 01:13.0
20 96 SANTINI Carla 36.50 36.52 01:13.0
21 91 MUZZO Madison 36.31 36.90 01:13.2
22 112 KNECHTEL Emma 37.30 36.69 01:14.0
23 104 DIBATTISTA Morena 37.40 36.83 01:14.2

March 4, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0050 - U19 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 117 SALVATI Christian 31.25 31.66 01:02.9
2 105 KING Zoe 32.77 32.16 01:04.9
3 122 CULBERT Matthew DNF 34.70
4 110 LIHOU Katheryn DNS
5 129 MILENCOFF Matthew DNS

March 5, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0044 - U8 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 79 STROUD Hayden 48.88 50.10 48.88
2 4 FEDCHUN Maksym 49.68 53.41 49.68
3 17 ROSENZUAIG Matias 50.23 53.00 50.23
4 18 REID Christopher 55.89 DSQ 55.89
5 8 KALYMAN Roman 56.06 1:02.46 56.06
6 21 PASTIA Daniel 56.09 56.46 56.09
7 16 FORD Benjamin 58.16 1:01.39 58.16
8 55 CITAK Greg 1:00.21 1:00.75 1:00.21
9 10 BIANCHI Johathan 1:01.94 1:10.80 1:01.94
10 20 MILLER Jesse 1:07.34 1:12.43 1:07.34
11 7 MAXWELL Elias DSQ 1:11.52 1:11.52
12 1 KOVATCH Jack DSQ 1:17.84 1:17.84
13 57 LOOPSTRA Maverick DNS

March 5, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0045 - U8 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 5 HOLT Maude 52.83 53.67 52.83
2 59 KILBURN Ryann DSQ 53.72 53.72
3 34 LAURIN Abby 54.64 58.31 54.64
4 23 GOSS Reese 54.71 57.99 54.71
5 2 STROUD Berkeley 54.79 54.99 54.79
6 53 MAXWELL Beatrix 59.58 1:01.83 59.58
7 6 STROOMBERG Freya 1:04.42 1:09.40 1:04.42
8 25 NIKOLIC Marko 1:06.06 1:06.58 1:06.06
9 52 FLEISCHHAUER Avery 1:12.15 1:07.42 1:07.42
10 9 LINDSAY Juliette 1:08.61 DSQ 1:08.61
11 24 WATTS Julie 1:10.04 DSQ 1:10.04
12 19 GREIG Annaliese 1:15.83 1:13.17 1:13.17
13 3 KIM Isabelle DNS
14 22 AGGARWAL Anna DNS
15 56 MOFFAT Anna DNS

March 5, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0046 - U8 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 105 DIMKIN Boyan 43.66 45.04 43.66
2 67 SMEJKAL Ethan 46.18 50.74 46.18
3 27 BLUTRICH Adam 48.01 51.72 48.01
4 48 MURDOCH Nicolas 48.58 53.40 48.58
5 28 BEREGERON Simon 50.90 55.48 50.90
6 26 COHEN Jake 51.09 55.58 51.09
7 12 KOVACHEV Eric 51.15 51.10 51.10
8 13 KOSS Aksel 54.40 57.31 54.40
9 46 HYLAND Tanner 59.88 1:05.74 59.88
10 15 TURNBULL Andrew 1:01.56 1:05.54 1:01.56

March 5, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0047 - U8 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 44 COHEN Addison 49.76 53.10 49.76
2 29 THOMPSON Isabel 51.33 58.18 51.33
3 30 MOORE Catherine 52.23 01:02.7 52.23
4 51 WAXMAN Maya 54.63 56.89 54.63
5 14 NISSEN Meghan 59.62 01:03.3 59.62
6 11 ROBINSON Dylan DSQ DSQ

March 5, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0028 - U10 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 102 LING Oliver 41.29 42.63 41.29
2 115 GRANT Dexton 41.76 43.21 41.76
3 101 WORBOY Evan 42.51 45.10 42.51
4 108 WAYLAND Brandon 42.65 42.56 42.56
5 114 LEPAGE Emmett 43.28 43.89 43.28
6 112 RADUCANOIU Anthony 43.78 46.55 43.78
7 103 DIBATTIST Giovanni 43.83 46.33 43.83
8 109 ELLWOOD Matthew 43.93 45.62 43.93
9 116 ELLIS-SMITH Angus 44.08 47.81 44.08
10 113 BULAU Rainer 44.47 44.90 44.47
11 106 COVIELLO Leonardo DSQ 44.64 44.64
12 107 LETOFSKY Johan 45.18 47.79 45.18
13 111 LEUNG Adam 45.50 49.21 45.50
14 110 ROTI Giacomo 47.24 51.14 47.24
15 45 ZANDI Dante 48.23 49.12 48.23
16 42 ZANDI Darius 48.27 50.03 48.27
17 62 GORGI James DSQ 48.89 48.89
18 66 ABBASZADEH Keon 49.23 51.33 49.23
19 69 HUNT Tyler 49.64 52.91 49.64
20 49 MACPHERSON Edan 51.50 52.80 51.50
21 43 NICOARA Gabriel 52.27 55.75 52.27
22 72 KOPANAROV Kristian 53.62 57.02 53.62
23 63 COVIELLO Roman 54.03 57.17 54.03
24 47 TULLOCH Graham 54.40 59.64 54.40
25 73 ARNOLD Anderson 56.54 58.55 56.54
26 64 BUI Ethan DNS DNS

March 5, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0029 - U10 Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 100 MERMINOD Alexandra 44.02 45.57 44.02
2 97 LETT Audrey 44.44 45.75 44.44
3 99 JOHNSON Hilary 44.69 45.87 44.69
4 75 TURNER Abigail 45.14 48.03 45.14
5 96 HOLT Olive 46.19 47.74 46.19
6 89 SMITH ALICE 46.47 48.33 46.47
7 90 MURPHY Fallon 46.95 49.21 46.95
8 88 MASTRACCI Martina 47.22 49.50 47.22
9 68 NISSEN Laine 47.64 49.53 47.64
10 98 SUDDERGAARD Maeve 48.23 51.49 48.23
11 94 SPECK Ada 49.84 51.21 49.84
12 71 SANGIULIANO Sophia 50.79 01:13.2 50.79
13 92 WAXMAN Hallie 51.07 53.14 51.07
14 91 HAGGAN Claire 51.18 53.09 51.18
15 74 TENSEN-STRU Sienna 51.86 55.88 51.86
16 50 SHARPE Day 53.91 57.04 53.91
17 65 TADIC Lara 54.10 57.29 54.10
18 93 MUZZO Lily 54.14 54.42 54.14
19 70 ABBOTT Victoria 54.87 56.75 54.87
20 95 PRIBOJ Teagan DNS DNS

March 5, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0032 - U10 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 84 SELBY Connor 44.03 46.32 44.03
2 86 ROSENZUAIG Nicolas 44.69 47.30 44.69
3 85 PREKAJSKI Mihailo 46.75 47.61 46.75
4 40 SREMCEVIC Nikola 47.41 47.49 47.41
5 83 CITAK Ari 48.00 49.47 48.00
6 36 HUNT August 48.76 50.53 48.76
7 81 CITAK Saro 49.17 51.49 49.17
8 54 ADLINGTON Spencer 52.79 51.79 51.79
9 76 SACRA Victor 53.38 56.19 53.38
10 35 COLLVER Ty 54.66 58.69 54.66
11 37 THAM Milo DNS DNS
12 38 KENNEDY Kamal DNS DNS
13 39 THAM Owen DNS DNS
14 82 DOWNIE Emerson DNS DNS

March 5, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0033 - U10 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 80 WHALL Brianna 48.54 52.65 48.54
2 78 GROVES Kate 51.45 52.32 51.45
3 87 BAHENSKY Nikol 53.51 53.35 53.35
4 32 TOPALOGLU Su 54.28 56.47 54.28
5 33 MAZAHREH Natalie 55.67 01:01.4 55.67
6 58 BIANCHI Simona 56.63 57.83 56.63
7 77 GOLDSMITH Anna 58.37 59.70 58.37
8 41 CHAI Allaire 01:01.1 01:04.7 01:01.1
9 61 JOHNSON Ellen 01:06.3 01:03.4 01:03.4
10 60 SIREN Luciana 01:06.2 01:10.8 01:06.2
11 31 LOOPSTRA Brooklyn DNS DNS

March 5, 2017 - Invitational ( M - GS )

JOZ17.0038 - U12 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 127 PREKAJSKI Andrej 45.39 46.85 45.39
2 136 LEHTINEN Cole 47.05 48.58 47.05
3 134 DZONLIC MAK 47.70 48.99 47.70
4 130 CAUGHLIN Bradley 48.45 51.72 48.45
5 133 COMPTA Nathan 50.43 49.43 49.43
6 135 GIARDINA Andre 49.80 50.04 49.80
7 131 GREIG Andrew 49.87 53.19 49.87
8 126 STEVANOVIC Georgi 51.66 56.18 51.66
9 129 KIM Nicklas 56.65 58.50 56.65
10 128 MAZAHREH Nathan 56.93 01:02.1 56.93
11 132 COLLIE Sam 58.84 01:01.1 58.84

March 5, 2017 - Invitational ( F - GS )

JOZ17.0039 - U12 Sunday Only Club Champ. ( Jozo Weider )
Rank Bib Name Run 1 Run 2 Total
1 122 DOWNIE Adele 47.53 51.79 47.53
2 123 HUNT Cadence 51.40 54.68 51.40
3 125 VERTICCHIO Sophia 53.16 57.79 53.16
4 121 CHAI Lola 56.63 59.52 56.63
5 124 SMAILBEGOVIC Ena DSQ 1:01.91 1:01.91
Our sponsors
Search
Latest News
  • December 12, 2017
Jozo -MEC Shopping Event
Jozo -MEC Shopping Event
Contact us
Questions? Let us know.
Weather/Conditions